צילומים: מירית קרמן

הילדים שלי הם אלה שהעירו את השינוי הגדול בחיי

אודות - הודיה טיבר

איך הפכתי מבעלת מיזם אופנה בועט לאמא... ואיך השתנו חיי?

 

לפני שבע שנים הקמתי וניהלתי את מיזם האופנה המצליח "מאיפה" יחד עם שותף. אינסוף שעות הושקעו ב"בייבי" שלנו, שלימים גדל והפך להיות כלי שיווקי לרשתות האופנה. בשיא ההצלחה של המיזם התחתנתי עם שמוליק ומיד אחר כך הפכתי לאמא. אם חשבתי שלהיות אמא לעסק זה מאתגר אז גילתי שלהיות אמא לילדים זה כבר עולם ומלאו.

 

כאמא צעירה החוויה שלי עם בתי שירה הייתה נעימה, רגועה ומכילה. זכיתי לצלול להורות בקלות ובנעימות. פעמים רבות ביום שמעתי את המשפט היא "ילדה נוחה איזה כייף לך" , ״חכי ילד אחד זה משחק ילדים״.

אבל אני באמת נהנתי, הייתי מחוברת, עשיתי ולמדתי כל מה שחשבתי שנכון לה וככה הכל זרם.

שירה ינקה עוד בחדר לידה ונרדמה בקלות על הציצי או על הבקבוק, עברה בקלות את תוכנית החיסונים של משרד הבריאות, בכתה רק כשמשהו ממש הציק לה.

עברה בין ידיים של זרים בקלות, הייתה מאוד חברותית והסתדרה בכל מקום.

אז האמנתי ש"תפקידנו" כהורים זה לקבל כל מה שהילד מביא איתו, בקלות, בזרימה ובטוב, גם דברים מאתגרים.

אבל איכשהו בבטן הרגשתי שמשהו חסר, הלכתי ולמדתי הדרכת הורים פרטנית כדיי שכשהילד הבא שלי יגיע, השטח יהיה מוכן, שאווירה המשפחתית תמשיך להיות נעימה גם עם ילד נוסף.

 

כשיהונתן נולד במרחק של שנה ותשע חודשים משירה, הרגשתי שהגעתי מוכנה לשינוי – פיזית, רגשית ומנטלית. הכנתי הכל כדיי לקבל את השינוי בקלות ובמהירות אבל אז המציאות התנפצה לי בפנים.

 

יהונתן בכה מכל רעש, בכה במקומות חדשים, בכה מאנשים זרים, בכה בנסיעות, בכה בהרדמות.

השינה שלו הייתה קצרה, אף פעם לא זכיתי שהוא יתרפק עלי, הוא היה נוקשה ומקובץ בכל גופו, הגיב לא טוב לחיסונים, ובנוסף אוכל לא ממש סקרן אותו. לאט לאט האתגר גדל והביטחון שלי כאמא נפגע. בלילות הייתי רושמת בפתקים קטנים מלאים בדמעות "מה אני עושה לא בסדר?" "איפה אני טועה?" "חשבתי שאהבה מסדרת הכל וזה כל מה שילד צריך". האשמתי את עצמי – אני אמא לא מספיק טובה.

מתוך התסכול הזה. התחלתי לשאול ולהתייעץ. גיליתי עולם חדש העוסק בהתפתחות הילד. עולם מרתק ומופלא שנתן לי כלים להבין מה עובר על הילד שלי, אספתי סביבי אנשי מקצוע ושתתי מהם את כל הידע שניתן לי ויצאתי לנסות ולתרגל עם הילדים שלי.

הידע לאט לאט חלחל והכעס שלי הפך לחמלה, הפחד הפך לאומץ גדול והפסימיות הפכה לאופטימיות גדולה.

זה לא קרה ביום וגם לא בשנה, יהונתן הניע אצלי את תהליך השינוי, אבל אז המשכתי לחקור וללמוד את התחום. הלמידה שלי ממשיכה בכל יום כי כל גיל וכל שלב התפתחותי הביא ומביא איתו אתגרים חדשים.

היום עם הידע שיש לי אני יודעת שאפילו שירה ״הנוחה״ והמקסימה גם היא הייתה זקוקה לכלים האלה.

 

הילדים שלי הם אלה שהעירו את השינוי הגדול בחיי.

הם לא הביאו רק אהבה איתם הם אילצו אותי להכיר מקומות וצדדים חדשים ומאתגרים

בזכותם ובזכות הקשיים וההתמודדויות החדשות שנחשפתי גיליתי עולם מסקרן שטרם הכרתי – הרפואה המשולבת.

בשנים האחרונות ליוותי הורים וילדים באופן פרטני בתחומי השינה, ההתפתחות, התזונה והספורט הטיפולי.

למדתי מהעבודה איתם שהצורך הגדול ביותר של הורים בתוך ים המשימות והאתגרים ושפע מדריכות ויועצים, זה איך לפתור את הדברים באופן מעשי ועצמאי, וככה פיתחתי את השיטה לאורך השנים.

 

הורות פרקטית – היא שיטה של כלים מעשיים, ישמים ונגישים שמתאימים לכל הורה וילד בריא.

הכלים מתיישבים על הלוגיקה שילד לא נולד מושלם הוא נולד שלם וכדי לאפשר לו למקסם את יכולותיו אנחנו כהורים צריכים לבנות לו בסיסים חזקים בתזונה, בשינה, במוטוריקה, ובוויסות החושי והרגשי

ולעטוף את כל אלה ביחסים ואווירה טובה בבית.

 

העיסוק המרכזי שלי היום הוא להנגיש את כל הידע שיש לי דרך כלים תמציתים ומשימתיים להורים עסוקים שרוצים לחולל שינוי בחיי ילדיהם. 

אז הורים יקרים, אני אתכם

אל תוותרו על הכלים להפוך את מסע ההורות לפרקטי פשוט, נעים ומהנה יותר.

מזמינה אתכם לבוא ולהתנסות בהורות פרקטית כפי שלא הכרתם עד היום.

 

הודיה טיבר