10 סיבות מדוע חשוב ללמד את התינוק שלכם הרגלי שינה טובים

 

 

כל שינה היא רצף של מחזורים, בין מחזור למחזור קיימות מספר נקודות התעוררות ואחריהן חזרה לשינה. על מנת שהתינוק שלכם ישן לילה שלם מבלי להתעורר, עליו ללמוד להירדם בכוחות עצמו ולחבר את מחזורי השינה.

 

כולנו נולדנו עם מנגנוני הירדמות עצמאיים, אך יש לחפש ולתרגל אותם בעקביות.  

 

חוסר שינה בא לידי ביטוי ב-

- שינות יום קצרות, של פחות מ- 30 דקות

- יקיצות מרובות בלילה

- פחות מ 14-16 שעות שינה במהלך היממה (שנות יום + לילה)  

 

המערכת החיסונית נמצאת בשיא פעילותה בזמן שינה, זהו זמן בו היא סורקת את כל מערכות הגוף, לכן חסך בשעות שינה עלול לפגוע במערכת החיסונית ולהוביל את הילד לחלות לעיתים קרובות.

 

הורמון הגדילה מופרש בזמן השינה ולכן הפרעות שינה בלילה עלולות לפגוע בצמיחה הפיזית של התינוק.

 

מחקרים מוכיחים שבעיות שינה בתקופת הינקות עלולות להצביע על בעיות קשב, זיכרון והתנהגות בגילאים מאוחרים יותר.

 

לימוד הירדמות עצמאית ומענה לשעות שינה על פי הצורך, יקלו על התינוק לווסת ולמתן את תגובותיו לשינויים, מעברים וסיטואציות יומיומית, ללא תלות בגורם חיצוני.

 

תינוקות שישנים טוב יותר אוכלים טוב יותר - ילד עייף אוכל פחות, כי פעולת האכילה מצריכה הרבה אנרגיה פיזית. ילד שישן טוב מסוגל פיזית לאכול. סדר שנות יום מאורגן ומסודר משפיע על סדר מנגנון הרעב והשובע של התינוק.

 

תינוקות שלמדו הרגלי שינה טובים בחודשים הראשונים לחיים, מציגים שינה איכותית יותר בהמשך. שינה איכותית מאפשרת להם לחקור ולגלות את העולם בצורה נינוחה ונעימה יותר בזמני הערות, לכן בדרך כלל הם מתפתחים מוטורית בצורה איכותית ומהירה יותר.

 

כשילד ישן יותר, אתם ישנים יותר. הידעת? אסונות רבים בהיסטוריה כולל התפרצות הכור הגרעיני בצ'רנוביל ואסון החללית צילנג'ר נמצאו קשורים לטעויות אנוש שנגרמו בגלל חוסר שינה אז ברור שזה חשוב ללמד את ה"בייבי" שלכם לישון. 

I'M AN ORIGINAL CATCHPHRASE

I’m a paragraph. Double click here or click Edit Text to add some text of your own or to change the font. This is the place for you to tell your site visitors a little bit about you and your services.